SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka med handtag 8759607
*
nr 875 9607
Bricka med handtag
Pläter, längd: 70
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:21:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 16:59:38
1
150 kr
16/2 18:17:35
2
500 kr
17/2 15:45:35
3
500 kr
17/2 15:45:52
3
600 kr
17/2 18:16:52
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka med handtag nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka med handtag
nr 875 9607
Bricka med handtag
Pläter, längd: 70
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 16:59:38 | 1 | 150 kr |
16/2 18:17:35 | 2 | 500 kr |
17/2 15:45:35 | 3 | 500 kr |
17/2 15:45:52 | 3 | 600 kr |
17/2 18:16:52 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka med handtag nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41